Policja poluje na nieuczciwych taryfiarzy

Zły stan techniczny pojazdu i brak licencji to najpoważniejsze nieprawidłowości w branży świadczącej usługi w zakresie przewozu osób. Policjanci wzięli na celownik przede wszystkim taksówkarzy, kierowców uberów czy busów, którzy pracują bez uprawnień i licencji

Od czasów pojawienia się m.in. Ubera, na rynku przewozowym dużo się zmieniło, bo wielu pasażerów wolało zamówić transport przez aplikację w smartfonie niż taksówkę w tradycyjny sposób. Do tego w ostatnich latach w branży prężnie rozwijała się tzw. szara strefa i wielu przewoźników świadczyło usługi, nie mając licencji, lub narzucało własne ceny, często bardzo wysokie. Do tego samochody były w złym stanie technicznym, przez co pasażerowie zostali narażeni na niebezpieczeństwo. – Osoby korzystające z usług przewoźnika i chcące bezpiecznie dotrzeć do celu muszą zaufać kierowcy, że będzie jechał ostrożnie i zgodnie z przepisami. Jednak pasażer zazwyczaj nie pyta przewoźnika o uprawnienia czy licencję – tłumaczy mł. asp. Paulina Harabin, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Dlatego w ostatnim czasie Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego, Urząd Kontroli Skarbowej i policja wzięły na celownik całą branżę przewozową.

– Takie kontrole na terenie Otwocka przeprowadzili otwoccy policjanci z wydziału ruchu drogowego. Działania były ukierunkowane na kierowców prowadzących nielicencjonowany przewóz osób. Mundurowi sprawdzali ich uprawnienia i trzeźwość oraz to, czy świadczą usługi legalnie. Funkcjonariusze sprawdzali także stan techniczny i wyposażenie aut – wylicza mł. asp. Paulina Harabin. I dodaje, że w ostatnich dniach policjanci przeprowadzili wiele takich kontroli, podczas których złapali kierowcę nieposiadającego dokumentacji wymaganej do świadczenia usług przewozowych. Sprawa została skierowana do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Radomiu, która rozpocznie postępowanie administracyjne. Policjanci zapowiadają kolejne kontrole przewoźników w powiecie otwockim. Akcja ma na celu ograniczenie nielegalnych usług związanych z przewozem osób.

DR

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.