Świętowali Dzień Niepodległości

W poniedziałek, 4 lipca na terenie przy Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku dzieci i młodzież wraz z wychowawcami i gośćmi z Ameryki obchodzili przypadające tego dnia Święto Niepodległości Stanów Zjednoczonych

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Otwocku wraz z amerykańską Fundacją Wymiany Edukacyjnej i Kulturowej Eagle-Orzeł od 10 lat organizuje letnie obozy artystyczno-językowe dla dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 18 lat. Tegoroczny obóz rozpoczął się w poniedziałek, 27 czerwca i trwał do piątku, 8 lipca. Uczestniczyło w nim 78 osób. Dzieci i młodzież brali udział w zajęciach muzycznych, sportowych i teatralnych, a także w warsztatach. Jednym z organizowanych co roku wydarzeń jest przypadający 4 lipca Dzień Niepodległości.

W Ameryce to jedno z najważniejszych i najhuczniej obchodzonych świąt narodowych. Każdego roku organizuje się tego dnia parady, festyny i koncerty, a wszystko odbywa się w atmosferze radości i patriotyzmu. Nie inaczej było w tym roku w Otwocku. Świętowanie Dnia Niepodległości rozpoczęło się od parady, w której wzięli udział uczestnicy obozu artystyczno-językowego, pracownicy PMDK i goście z Ameryki. W kolorowym tłumie powiewały amerykańskie flagi, a uczestnicy przemarszu zadbali o odpowiedni strój i akcenty nawiązujące do symboli i barw narodowych Stanów Zjednoczonych. Atrakcje i zabawy, jakie zorganizowano na terenie PMDK, też były w iście amerykańskim stylu. Uczestnicy obozu wspólnie wykonali układ choreograficzny do piosenki „Cha Cha Slide”. Było też coś dla fanów amerykańskich przysmaków, którzy mogli skosztować upieczonych przez siebie na ognisku pianek marshmallow – kultowej i popularnej w USA przekąski podawanej z czekoladą i krakersami. Zainteresowaniem cieszyło się także stoisko, przy którym można było zrobić zmywalny tatuaż nawiązujący wzorami i kolorami do kultury amerykańskiej. Ci, którzy chcieli spróbować swoich sił w baseballu, mogli wziąć udział w lekcji tego popularnego w Ameryce sportu i pod okiem instruktorów poćwiczyć odbijanie piłeczki kijem baseballowym. Były też warsztaty zdobienia koszulek kolorowymi farbkami. A to wszystko w rytm muzyki.

JS

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.