Będzie taniej i ekologiczniej

Są pieniądze na remont i modernizację hali sportowej w Centrum Kultury i Sportu. Dzięki dofinansowaniu w wysokości 1 mln 100 tys. zł z Regionalnych Programów Operacyjnych (RPO) hala będzie ocieplona i zrewitalizowana. W środę, 6 lipca w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie władze Karczewa i Mazowsza podpisały umowę na dofinansowanie

Dzięki funduszom europejskim kolejny budynek użyteczności publicznej na Mazowszu zostanie wyremontowany. Tym razem dofinansowanie trafi do gminy Karczew i będzie przeznaczone na termomodernizację hali sportowej w Centrum Kultury i Sportu przy ul. Bohaterów Westerplatte 55. W środę, 6 lipca umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Wiesław Raboszuk, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i burmistrz Karczewa Michał Rudzki.

Kwota dofinansowania to 1 mln 70 tys. 63 zł i 88 gr. Dzięki tym środkom zostanie wykonane ocieplenie elewacji zewnętrznych budynku, ścian zewnętrznych, dachu zaplecza i łącznika. Będą też wymienione stare drzwi i okna, zostaną zamontowane nawiewniki. Modernizacji ulegnie także oświetlenie. Obecne oprawy świetlówkowe i żarowe będą wymienione na oprawy typu LED. W hali sportowej zostanie zmodernizowana wentylacja, a na potrzeby własne budynku gmina zainstaluje 144 panele fotowoltaiczne. Kompleksowa termomodernizacja budynku przełoży się na ograniczenie zużycia energii i spadek kosztów ogrzewania. Zmniejszy się również zanieczyszczenie powietrza. Całkowita wartość tego projektu to 1 mln 936 tys. 501 zł 99 gr.

– Środki pozyskane w ramach RPO Mazowsza zostaną przeznaczone na termomodernizację hali sportowej. Obiekt ma 20 lat i jest bardzo wyeksploatowany, bo ćwiczą w nim dzieci ze szkoły, która liczy 600 uczniów, pierwszoligowy klub MKS Karczew, a zimą piłkarze Mazura Karczew – mówi burmistrz Michał Rudzki. – W ramach zadania przede wszystkim docieplimy obiekt, wymienimy stolarkę okienną i poprawimy stan korytarza. Najważniejsze jest docieplenie i remont dachu, ponieważ jest on zniszczony i przecieka. Myślę, że dzięki tym środkom hala będzie służyła kolejne 20 lat – dodaje szef karczewskiego samorządu.

SW

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.