Mężczyźni próbowali ukraść katalizator

Złodzieje, którzy chcieli ukraść katalizator z auta,tak hałasowali na parkingu, że obudzili okolicznych mieszkańców. Rabusie uciekli, ale kilka ulic dalej zostali zatrzymani przez policjantów, których zawiadomił jeden z sąsiadów. Teraz złodziejom grozi do pięciu lat więzienia

fot. otwock.policja.gov.pl

Kradzieże katalizatorów z samochodów to proceder, który przynosi właścicielom aut sporo strat. Elementy katalizatorów są zrobione z surowców wtórnych, za które złodzieje otrzymują w skupach niemałe pieniądze. Kilka dni temu dwóch mężczyzn upatrzyło sobie toyotę zaparkowaną w okolicach ul. Piaskowej w Józefowie. Przyszli o świcie i próbowali ukraść katalizator z auta. – W sobotę około godz. 4 mieszkańców ul. Piaskowej obudziły niepokojące dźwięki przypominające te wydawane przez szlifierkę, które dochodziły z parkingu – mówi mł. asp. Paulina Harabin, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. I dodaje, że mieszkańcy zauważyli na parkingu mężczyznę, który kręcił się w pobliżu zaparkowanej toyoty należącej do ich sąsiada. – Mężczyzna nerwowo się rozglądał, co zaniepokoiło mieszkańców, którzy postanowili zareagować i wybiegli z budynku na parking, aby wyjaśnić niepokojącą sytuację. Kiedy zapytali podejrzanego mężczyznę, co robi, ten zaczął wykrzykiwać niezrozumiałe dla nich słowa. Okazało się, że ostrzegał w ten sposób swojego wspólnika, który leżał pod toyotą i próbował wyciąć katalizator z auta – tłumaczy mł. asp. Paulina Harabin. I dodaje, że mężczyźni natychmiast uciekli hyundaiem, który był zaparkowany. Właściciel uszkodzonej toyoty powiadomił o wszystkim policjantów. Funkcjonariusze od razu rozpoczęli poszukiwania mężczyzn, którzy chcieli ukraść katalizator.

– Sprawców nie trzeba było długo szukać. Policjanci po kilku minutach zlokalizowali hyundaia na ul. Granicznej w Józefowie. W samochodzie znajdowało się dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi poszukiwanych sprawców – mówi mł. asp. Paulina Harabin. I dodaje, że byli to obywatele Gruzji w wieku 35 i 37 lat. Obaj trafili do policyjnych cel. Sprawcy usłyszeli zarzuty dotyczące usiłowania kradzieży. Mężczyźni przyznali się do winy. Teraz grozi im do pięciu lat więzienia.

MJ

One thought on “Mężczyźni próbowali ukraść katalizator

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.