Nieprzerwanie czarują

Grupa taneczna Assaya działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie zajęła pierwsze miejsce w XX Ogólnopolskim Przeglądzie Artystycznego Ruchu Seniorów ARS 2022

Specjalnością zespołu Assaya są tańce historyczne, orientalne, pełne czaru, powabu, egzotyki. Grupa ciągle poszukuje nowych inspiracji, eksperymentuje z różnymi technikami, łączy różnorodne gatunki. Tworzą ją kobiety w balzakowskim wieku, które są świadome swoich atutów. Mówią o sobie, że są silną, uzupełniającą się pod względem wieku i charakteru wspólnotą, która wyraża siebie w bogactwie barw, rytmów i wrażeń.

Grupa ma znakomite choreografie i bajeczne kostiumy. Na jej koncie jest wiele nagród i wyróżnień. Zespół zdobył m.in. srebrne medale na Mistrzostwach Europy Wschodniej w Tańcu Orientalnym i dwa złote na Międzynarodowym Konkursie Tańców Orientalnych. Teraz do tych sukcesów dołącza zwycięstwo w XX Ogólnopolskim Przeglądzie Artystycznego Ruchu Seniorów ARS 2022 organizowanym przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Gratulujemy!

pds

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.