Wielkie otwarcie pumptracka w Góraszce

To świetna wiadomość dla miłośników aktywnego wypoczynku na rowerze, hulajnodze, rolkach czy wrotkach. W gminie Wiązowna powstał właśnie asfaltowy tor rowerowy z hopkami, profilowanymi muldami i zakrętami! W sobotę, 23 lipca odbędzie się wielkie otwarcie pumptracka w Góraszce, podczas którego zaplanowano wiele bezpłatnych atrakcji dla dzieci i młodzieży, a także spektakularny występ wicemistrza Polski w jeździe wyczynowej jeździe na takim torze

Rowerowy plac zabaw przy świetlicy wiejskiej przy ul. Mickiewicza 74 w Góraszce będzie jednym z największych bezpłatnych obiektów na terenie powiatu otwockiego – pumptrack ma ok. 100 metrów! Przeszkody toru wraz z zakrętami tworzą zamkniętą pętlę, po której można jeździć w obu kierunkach. Przy pumptracku jest także strefa odpoczynku z ławkami, parkingiem rowerowym, koszami na śmieci. To wszystko w otoczeniu zieleni, o którą zadbał wykonawca robót. Budowa już się zakończyła i Urząd Gminy w Wiązownie zaplanował oficjalne otwarcie pumptracka na sobotę, 23 lipca w godz. 15-19. – Podczas imprezy plenerowej będzie można obejrzeć profesjonalny pokaz w wykonaniu wicemistrza Polski w jeździe wyczynowej po takim torze – zaprasza Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie. I dodaje, że miłośnicy aktywnego wypoczynku, którzy przyjdą na otwarcie, powinni zabrać ze sobą rower i kask (ochraniacze też się przydadzą), bo będą mogli m.in. spróbować swoich sił na torze. Podczas otwarcia pumptracka w Góraszce będzie można nauczyć się bezpiecznej jazdy po torze, a bardziej zaawansowani potrenują jazdę wyczynową.

– Podczas otwarcia będą też inne bezpłatne atrakcje, takie jak dmuchańce, eurobungee, animacje, maskotki czy malowanie twarzy – zaprasza wiązowska placówka. Budowa toru rowerowego kosztowała 250 tys. zł, Urząd Gminy w Wiązownie otrzymał 187 tys. zł dofinansowania w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej Mazowsze 2021. Jak informuje wiązowski samorząd, pumptrack wzbogaci ofertę kompleksu sportowego, ponieważ przy świetlicy znajdują się boisko do gry w siatkówkę, plac zabaw, siłownia plenerowa i altana wypoczynkowa. Samorząd planuje już wybudowanie kolejnego, większego pumptracka w Malcanowie – tor ma mieć 150 metrów.

ZW

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.