Zrobili kładkę dla pieszych i rowerzystów

O utrudnieniach drogowych w Warszawicach, które potrwają do końca roku, „Linia” informowała pod koniec czerwca. Niedawno rozpoczęła się długo wyczekiwana przebudowa przepustu na kanale wodnym między Warszówką a Warszawicami. Kierowcy powinni omijać ten odcinek szerokim łukiem, ale piesi i rowerzyści mogą tamtędy spokojnie przejść i przejechać po specjalnie wybudowanej kładce

Ta droga powiatowa to jeden z popularnych skrótów między gminami Sobienie-Jeziory i Karczew. Pod koniec czerwca rozpoczęła się przebudowa mostku na kanale wodnym w Warszawicach (modernizacja będzie kosztowała powiat otwocki ok. 2 mln zł). – Wykonawca zdemontował stary most i zaczął przygotowywać teren pod budowę nowej konstrukcji – tłumaczy Kamil Choim, wójt gminy Sobienie-Jeziory.

Wykonawca w rozmowie z „Linią” obiecywał, że zapewni okolicznym mieszkańcom przejście dla pieszych i rowerzystów – i słowa dotrzymał. Obok rozkopanego terenu zbudowano tym-czasową drewnianą kładkę. Mieszkańców czeka jednak sporo utrudnień. Wykonawca odmuli kanał wodny i niedługo rozpoczną się prace związane z postawieniem nowej konstrukcji ze stali z żelbetowymi fundamentami. Zostanie również wykonane m.in. odwodnienie obiektu, a skarpa nasypu będzie wzmocniona specjalnymi płytami. Na nowym moście powstaną chodnik i nowe bariery mostowe i drogowe. Na całej szerokości jezdni zostanie także położona nawierzchnia asfaltowa. Utrudnienia związane z modernizacją starego mostku potrwają do końca roku. 

AJ

2 komentarze do “Zrobili kładkę dla pieszych i rowerzystów

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.