Ostatni numer „Linii Otwockiej”

Drodzy Czytelnicy i Reklamodawcy, dziś ukazał się ostatni numer tygodnika „Linia Otwocka”.

Z przykrością informujemy, że 25 lipca zaprzestajemy jego wydawania. Ta niezwykle trudna decyzja zapadła w obliczu pogarszającej się z każdym miesiącem sytuacji na rynku, która uniemożliwia nam dalsze wydawanie tygodnika na dotychczasowym poziomie.

Mamy nadzieję, że przez ponad 24 lata funkcjonowania na lokalnym rynku rzetelnym i uczciwym dziennikarstwem zapracowaliśmy sobie na Wasze miłe wspomnienie. Wierzymy, że te trudne czasy dla prasy, ale i dla wielu innych branż obecnie zmagających się z ogromnymi problemami, kiedyś się zmienią.

Serdecznie Wam dziękujemy za to, że od 1998 roku byliście z nami. Nie tylko czytaliście, lecz także współtworzyliście „Linię”.

Życząc Wam w tych trudnych czasach dużo zdrowia i wiary w lepsze jutro, zamiast „Żegnamy” mówimy „Do widzenia”, bo to słowo niesie więcej optymizmu i nadziei.

W imieniu wydawcy i zespołu redakcyjnego

Artur Kubajek

redaktor naczelny

Od lewej: Marcin Suliga (sport), Justyna Szmidt (korekta), Przemysław Skoczek (kultura, reportaż), Agnieszka Hawryluk (grafik), Agata Legan („Linia radzi”, Poradnik 50+), Sylwia Moch (prezes fundacji), Izabela Kowalczyk (redaktor), Artur Kubajek (redaktor naczelny), Agnieszka Jaskulska (reporter), Barbara Cieślak (reklama i finanse) i Andrzej Gąsowski (redaktor techniczny)
Nieobecni na zdjęciu:
Sylwia Wysocka (Otwock, Karczew, powiat), Sylwia Tarwid (reklama), Karolina Stańczyk (reklama), Marcin Sędek (internet)

20 komentarzy do “Ostatni numer „Linii Otwockiej”

  • 25 lipca 2022 o 12:35
    Permalink

    Bardzo dziękujemy za wspólny czas i rzetelne informacje. Przykro, że nie możecie zostać Państwo z nami na kolejne lata.
    To druga, po Gazecie Otwockiej, wielka strata dla miasta!!!
    Wszystkiego dobrego!!!! Panie Arturze – gratuluje zespołu!! Pozdrawiam serdecznie!

    Odpowiedz
  • 25 lipca 2022 o 18:26
    Permalink

    Ale dobrobyt przyszedł. Ciężkie lata 90-te przetrwali a teraz złota wyspa Pisolandi pogrążyła wszystko… tylko koni żal.

    Odpowiedz
    • 25 lipca 2022 o 19:45
      Permalink

      Najbardziej to będę tęsknił za ,,obiektywnymi” relacjami redaktora Marcina Suligi z meczów piłkarskich Mazura Karczew i OKS Otwock ⚽🤣

      Odpowiedz
      • 26 lipca 2022 o 17:04
        Permalink

        a ty długo poczekasz na takie mecze 2 ligi różnicy a wkrótce pewnie OKS RIP…

        Odpowiedz
      • 26 lipca 2022 o 09:55
        Permalink

        Przykra wiadomość. Bardzo dziękuję za Waszą wspaniałą i wartościową pracę. Wierzę, że do zobaczenia wkrótce.

        Odpowiedz
    • 26 lipca 2022 o 00:06
      Permalink

      Artur na Twoje ręce składam podziękowania za czas kiedy było nam dane współpracować, życzę aby każdy z Redakcji znalazł nowe miejsce dla siebie. Nie odkładanie pióra, bo chciałaby się powiedzieć że milczenie nie jest złotem. Dziękuję.

      Odpowiedz
    • 26 lipca 2022 o 18:10
      Permalink

      Dzięki ” Pisolandi ” żyjemy w normalności , niestety ale pokolenie androidów zmienia trend

      Odpowiedz
  • 26 lipca 2022 o 00:00
    Permalink

    Droga Redakcjo, Drogi Przemku,

    Brak mi słów, nie wierzę, że to Wasz ostatni artykuł. To nie może się tak zakończyć… Jesteście Niesamowici, Wyjątkowi, Rzetelni, Fachowi, na czasie, z humorem i cięta ripostą… To jeszcze nie koniec 😉😁

    Odpowiedz
  • 26 lipca 2022 o 02:29
    Permalink

    Szkoda, wielka szkoda. „Linia” (jako „czwarta wladza”) to jedna z tylko kilku rzeczy w Otwocku, które mnie przekonywaly i dawaly jeszcze troche nadziei na jakies zmiany w tej beznadziejnej dzurze. Naprawde jestem smutny, niepocieszony. Szkoda, co za roczarowanie, szok. Milo pozdrawiam caly Dream Team.

    Odpowiedz
    • 26 lipca 2022 o 08:55
      Permalink

      🙁 powodzenia na nowej drodze życia całemu zespołowi:)

      Odpowiedz
  • 26 lipca 2022 o 11:14
    Permalink

    Bardzo dziękuję „Linii” za wieloletnią współpracę, mającą swój początek wraz z jej powstaniem tej gazety w 1998 r. „Paleolityczni łowcy reniferów”, „Józefowscy sąsiedzi Andriollego „, „Ostatni szwoleżer Józefa Piłsudskiego”, „Zapomniany bohater z Kosumiec”, „Na Łużycu, czyli nie tylko kołbielskie pasiaki…”, „Sosna gajowego Stanaszka”, „Tajemnice kościelnej krypty”, „A jednak na Łurzycu…”, „Ks. Jan Chyczewski: zapomniany bohater 1863 roku”, „Rondo Urzecza”, „Ostrówek – brama do Nowej Jerozolimy”, „Nad Wisłą, na Urzeczu. Odsłona archeologiczna”, „Uwiedzeni Urzeczem”, „Pochodzenie Urzeczan. Badania genetyczno-genealogiczne”, „Kresy Nadbrzeskie na rowerowym szlaku” czy „Naddnieprzańskie korzenie Polaków” to tylko niektóre teksty, które przy notorycznym braku czasu udało mi się napisać… Wielka szkoda, że już nie będzie to możliwe. Życzę całej redakcji dalszych sukcesów i szybkiego znalezienia nowej „niszy” medialnej w przestrzeni Otwocka, która zapełni tę bolesną lukę informacyjną.

    Odpowiedz
  • 26 lipca 2022 o 12:11
    Permalink

    Smutek. Bez niezależnego dziennikarstwa władza będzie robiła co chce. Czy zostanie strona internetowa, czy całkowicie likwidujecie Państwo działalność dziennikarską?

    Odpowiedz
  • 28 lipca 2022 o 14:45
    Permalink

    Bardzo mi smutno że to ostatni numer. Szkoda że miasto zostaje bez swojego „głosu”.

    Czy portal www dalej będzie działał?

    Odpowiedz
  • 28 lipca 2022 o 15:15
    Permalink

    Szok! Zostajemy odcięci od informacji dotyczącej bieżących wydarzeń w mieście i obiektywnej informacji (wnioski wyciągaliśmy sami ) na temat działań obecnej wladzy w Otwocku. Kto teraz będzie głosem mieszkańców i rzecznikiem ich praw?

    Odpowiedz
  • 29 lipca 2022 o 09:03
    Permalink

    Dziękuję za wszystkie wspaniałe artykuły na temat mojej twórczości. Zawsze wspieraliście mnie dobrym słowem i gestem. Na zawsze w sercu i pamięci ! Marli

    Odpowiedz